Утеплення фасаду будинку: що вибрати мінвату чи пінопласт?

Утеплення фасаду будинку: що вибрати мінвату чи пінопласт?

Утеплення фасаду будинку дуже важливе, як для економії енергії затраченої на опалення, так і для захисту від проникнення вологи, звукоізоляції, захисту від вогню. Основні матеріали для теплоізоляції зовнішніх стін, що найчастіше використовуються на сьогодні, це пінопласт та мінеральна вата.

У більшості власників, що збираються проводити роботи по термоізоляції будинку, та будівельників виникає питання: який матеріал краще обрати - пінопласт чи мінеральну вату? Щоб дати відповідь на питання чим краще утеплити будинок, розглянемо, що являє собою кожен із цих матеріалів і порівняємо їх основні характеристики.

Пінопласт (пінополістирольні плити) – це газонаповнений синтетичний полімерний пористий матеріал, що складається з гранул полістиролу, отриманих з допомогою синтетичних смол.

Утеплення пінопластом

Мінеральна вата (мінераловатні плити) – це волокнистий матеріал, який отримують із розплавлений гірських порід, доменних шлаків та їх сумішей. Як правило для її виготовлення використовують гірські породи вулканічного походження базальтового типу, тому її ще часто називають базальтова вата або кам’яна вата.

Утеплення мінватою у Львові

Порівняємо основні властивості двох матеріалів для утеплення будинку, що є важливими для ефективності їх використання для утеплення фасадів.

Мінвата чи пінопласт: характерні відмінності

Першочергово нас цікавлять такі властивості згаданих матеріалів як теплопровідність, звукоізоляція, паропроникність, вогнестійкість, стійкість до шкідників, простота монтажу, термін служби, ціни.

1. Теплопровідність
Це основна властивість, що характеризує теплоізоляційні матеріали. Але для пінопласту і для мінераловатних плит вона практично однакова, становить близько 0.03-0.04 Вт/(м•К), коливається в межах кількох тисячних залежно від конкретного виду утеплювального матеріалу. А, отже, лише за цим параметром не можна зробити вибір, потрібно розглянути інші характеристики.

2. Звукоізоляція
Пінопласт лише частково гасить зовнішні звуки. А от фасадна базальтова вата шуми поглинає дуже добре, а отже це один з найкращих шумоізоляційних матеріалів. Звукоізоляційні властивості залежать від густини матеріалу: вата з меншою густиною краще поглинає повітряні шуми, з більшою – краще поглинає ударні звуки. А це досить важливий фактор для комфорту та спокою життя.

3.Вогнестійкість
Ось тут пінопласт програє однозначно він легко займається при найменшому контакті з вогнем і розгорається з шаленою швидкістю, чим порятунок оселі від пожежі робить неможливим. А ось кам’яна вата – це, як вже згадувалось, сплав гірських порід, продуктів виверження вулканів. А отже, вогню і високих температур зовсім не боїться і є хорошим протипожежним матеріалом. Будинки, утеплені ватою, безпечніші однозначно. Температура її плавлення становить понад 1000 °С, а також, на відміну від пінопласту, не виділяє токсичних смол при високих температурах.

4.Паропроникність
Ще один з моментів, про який потрібно пам'ятати утеплюючи фасад, це здатність утеплювачів поглинати та пропускати вологу. Відомо, що пінополістирольні плити не дихають, отже з часом починає накопичувати надлишкову вологість та пліснявіти. В мінеральної вати навпаки, паропроникність висока, її волокна пропускають пару не поглинаючи її. А це значно підвищує вологостійкість такого покриття.

5.Стійкість до шкідників
Пінопласт – чудове середовище для мишей та щурів. Базальтова вата непридатна для життя будь-яких шкідників. То ж коментарі тут зайві.

6.Монтаж
Що стосується самого процесу термоізоляційних робіт, то тут незначно виграє пінопласт. Технологія його кріплення простіша та швидша. Монтаж теплоізоляційних плит з мінвати потребує більшої кваліфікації, проте також не є надто складним

7.Довговічність
Термін служби пінопластового покриття може становити 10 років, хоча при використанні додаткових захисних шарів довговічність може бути продовжена в рази. Для мінеральної вати термін служби може сягати 50 років.

8.Ціна Важливим фактором для вибору є, звісно, ціна на матеріали для утеплення фасадів. Ціни залежать від конкретної марки та виробника матеріалу, але тут загальна тенденція на користь пінопласту, він дешевший ніж мінвата.

Чим краще утеплити будинок: пінопластом чи мінватою?

То ж, проаналізувавши ряд характеристик матеріалів для утеплення будинку можна зробити певні висновки. Пінопласт виграє лише за ціною матеріалу та простотою монтажу, а отже дає виграш у вартості утеплення. І при однакових теплоізоляційних властивостях за всіма важливими для безпеки і комфорту життя характеристиками як шумоізоляція, вогнестійкість, вологопроникність, захищеність від шкідників однозначно виграє мінеральна вата.

Чим краще утеплити будинок: пінопластом чи мінватою?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху
Догори